Zamknij

8 oznak, że czas zmienić pracę

artykuł sponsorowany + 13:57, 12.02.2018
Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Życie zawodowe powinno zapewniać nam nie tylko środki do życia, ale również satysfakcję. Praca pochłania znaczną część naszej codzienności. Jeśli jest dla nas nieprzyjemna, po pewnym czasie możemy być sfrustrowani.

Warto rozważyć zmianę zawodu lub miejsca zatrudnienia, gdy doświadczamy negatywnych zjawisk, takich jak:

1. Nuda

Trudno cieszyć się życiem, jeśli jesteśmy znudzeni przez 8 godzin każdego dnia - od poniedziałku do piątku. Nie każdy zawód codziennie dostarcza wiele adrenaliny lub masę ciekawych przeżyć, jednak ciągłe znudzenie nie jest dobrym objawem. Jeśli doświadczamy go coraz częściej, warto rozważyć wybór nowego zawodu lub przejście do innej firmy.

2. Brak możliwości rozwoju

Wystarczającym powodem zmiany pracy jest również brak wyzwań. Dzięki wykonywaniu ambitnych i interesujących zadań możemy się rozwijać i pokonywać własne bariery. Gdy zależy nam na rozwoju osobistym, gnuśniejemy w obliczu braku celów do osiągnięcia. To z kolei sprawia, że stajemy się coraz bardziej nieszczęśliwi i sfrustrowani.

3. Niesatysfakcjonujące zarobki

2700 złotych brutto to naszym zdaniem zbyt niska pensja, ale pracodawca nie ma zamiaru przyznać nam podwyżki? W takiej sytuacji dobrze jest wyjść poza strefę komfortu i poszukać takiej pracy, która będzie dla nas satysfakcjonującym źródłem dochodów. Warto pokonać swoje lęki i zmienić swoje życie zawodowe.

4. Poczucie niedocenienia

Przełożony odrzuca nasze propozycje, robimy więcej niż powinniśmy, ale nie otrzymujemy żadnej dodatkowej gratyfikacji – niedocenienie to jedna z przyczyn, które mogą sprawić, że praca stanie się dla nas męczarnią. Zmiana pracy może być dla nas pomocna, jeśli doświadczamy czegoś takiego.

5. Negatywna atmosfera

Gdy odczuwamy niechęć wobec współpracowników lub pracodawcy albo kiedy padamy ofiarą niewybrednych żartów czy przykrych docinków, również możemy poważnie zastanowić się nad zmianą miejsca zatrudnienia. Takie posunięcie czasami bywa koniecznością, np. wtedy, gdy padamy ofiarą mobbingu.

6. Stres

Jeśli niedzielny wieczór jest dla nas męczarnią, ponieważ przeżywamy to, że nazajutrz będziemy musieli stawić się w pracy, rozważmy wybór innej firmy lub zawodu. Gdy odważymy się na zmianę, może okazać się, że jesteśmy spokojniejsi i szczęśliwsi. Zbyt wysoki poziom stresu wywiera destrukcyjny wpływ na organizm.

7. Frustracja

Ważnym argumentem przemawiającym za zmianą pracy jest również frustracja, która wynika np. z tego, że nie dostrzegamy efektów swoich działań. Brak widocznych rezultatów to domena profesji, takich jak np. wychowawca w ośrodku dla trudnej młodzieży czy policjant.

8. Brak czasu

Jeden z powodów, dla których dobrze jest zwolnić tempo i wybrać nieco spokojniejsze zajęcie, jest brak czasu wolnego. Jeśli pracodawca nie chce zgodzić się np. na to, byśmy wykonywali mniej obowiązków niż dotychczas, rozważmy wybór innej ścieżki zawodowej.

Znalezienie spełnienia nie jest łatwe. Aby osiągnąć cel, warto określić, co jest dla nas ważne. Tylko wówczas można podejmować decyzje, które doprowadzą nas do pożądanych rezultatów.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%